Konsulluq Xidmətlərinin Texniki Təkmilləşdirmələr Səbəbindən Müvəqqəti Dayandırılması
Avstraliyadakı Azərbaycan Respublikasının Səfirliyi bütün vətəndaşlarımızın və müraciət edənlərin nəzərinə çatdırır ki, konsulluq sistemlərində aparılan texniki təkmilləşdirmə və təmir işləri ilə əlaqədar olaraq 2025-ci il iyunun 21-dən iyulun 18-dək (daxil olmaqla) konsulluq xidmətləri müvəqqəti olaraq fəaliyyət göstərməyəcəkdir.
Yaranmış narahatçılığa görə üzr istəyir və bütün vətəndaşlarımızdan, eləcə də müraciət edənlərdən səfərlərini və ya sorğularını bu müddəti nəzərə alaraq planlaşdırmalarını xahiş edirik.
Xidmətlərimizin səmərəliliyini və keyfiyyətini artırmaq üçün göstərdiyiniz anlayışa və səbirə görə minnətdarıq. Konsulluq xidmətlərinin 2025-cü il iyulun 19-dan etibarən bərpa olunması gözlənilir.

Press release 21 June 2025
The Embassy of the Republic of Azerbaijan in Australia wishes to inform all citizens and applicants that consular services will be temporarily unavailable from June 21, 2025, to July 18, 2025, inclusive, due to ongoing technical upgrades and improvements being made to our consular systems.
We understand this may cause inconvenience and kindly advise all citizens and applicants to plan their visits or inquiries accordingly.
We appreciate your understanding and patience as we work to enhance the efficiency and quality of our services. Regular consular services are expected to resume on July 19, 2025.